Uranus Logo

Letní sezóna na Orsinu

Letní sezóna je vhodná na relaxaci, koupání na písečné pláži s vlastním molem, turistiku, cyklistiku, in-line brusle. Lipenská přehradní nádrž patří mezi nejoblíbenější pro windsurfing či jachting v Česku. Máme vlastní půjčovnu lodí a bohaté zázemí pro rybáře, vždyť Lipno je vyhlášeným rybářským revírem. Do šumavské přírody můžete vyrazit pěšky, na kole, bruslích nebo na koni. Lze tedy bez nadsázky říci, že okolí lipenského jezera, ale i celá Šumava je ideálním místem pro prožití krásné letní dovolené v Česku.

RYBAŘENÍ

887529-1280x1024-[DesktopNexus.com]

Rybaření je s Jihočeským regionem spojeno již od nepaměti. I k přehradě Lipno se každoročně sjíždí mnoho českých i rakouských rybářů a nezřídka kdy se jim podaří chytit opravdu kapitální úlovek.

PŮJČOVNY LODÍ

4345-bigthumbnail

Šumavský horní tok řeky Vltavy je opravdovou lahůdkou pro vodáky všech věkových kategorií i pro rodiny s dětmi. Projížďka na kánoi nebo raftu šumavskou přírodou je nádherný a neopakovatelný zážitek.

IN-LINE BRUSLENÍ

JENOPTIK DIGITAL CAMERA

Na Šumavě se nachází několik stezek vhodných i pro in-line bruslení. Trasy mají většinou nenáročný profil a jsou tak vhodné i pro začátečníky. Místní in-line stezky vedoucí krásným prostředím Šumavy s krásnými pohledy na hladinu jezera a okolní kopce využijí každoročně stovky sportovců i rodin s dětmi.

CYKLISTIKA

364017-1280x1024-roadie-group-1280x800

V okolí hotelu se můžete napojit na velké množství cyklostezek různých délek i obtížností.

WINDSURFING

945177-1920x1080-[DesktopNexus.com]

Díky své rozloze a nadmořské výšce patří v ČR Lipno mezi nejlepší lokality vhodné pro windsurfing. Nejlepší podmínky i nejvíce příznivců tohoto sportu naleznete v jen 7 km vzdálené Černé v Pošumaví.

VYJÍŽĎKY NA KONÍCH 

1103373-1440x900-[DesktopNexus.com]

I Šumava je nejkrásnější z koňského hřbetu. Ranč v blízkosti hotelu nabízí celoročně vyjížďky na koních nedotčenou krajinou Šumavského národního parku. Ať už jezdit umíte, nebo to teprve chcete zkusit, je pro Vás Lipno to pravé místo.